خط تولید ذغال فشرده با خاک ذغال

خط تولید ذغال فشرده با خاک ذغال:

خط تولید ذغال فشرده با خاک ذغال شامل دستگاه های سرند،آسیاب،میکسر افقی یا عمودی ،همزن،اکسترودر ،خشکن ،برش ذغال و دستگاه بسته بندی می باشد.

تفاوت بین زغال چوب ماشینی با سایر زغال چوب:

ذغال  فشرده ماشینی نوعی ذغال است که با استفاده از ضایعات خاکستر  بامبو و محصولات چوبی تولید می شود. برخلاف زغال چوب سنتی که نیاز به قطع درختان ندارد، ذغال فشرده  ماشینی با استفاده از مواد زائد و تبدیل آنها به منابع ارزشمند به حفظ محیط زیست کمک می کند.
یکی از مزایای اصلی ذغال  فشرده ماشینی، انرژی بالای آن است. با محتوای کربن ثابت در حدود 80 درصد، دارای ارزش حرارتی 7500-8000 کیلو کالری بر کیلوگرم است که آن را به یک منبع سوخت کارآمد و مقرون به صرفه تبدیل می کند.
یکی دیگر از مزایای ذغال فشرده با خاک ذغال  ماشینی، تمیزی و بهداشتی بودن آن است. برخلاف زغال چوب سنتی، در حین احتراق هیچ دود، زغال چوب یا جرقه تولید نمی کند. علاوه بر این، خاکستر باقیمانده به طور طبیعی می ریزد و در حین احتراق شناور نمی شود و آن را به گزینه ای ایده آل برای پخت و پز در داخل و خارج از خانه تبدیل می کند.

مزایای ذغال فشرده:
به طور کلی، ذغال فشرده ماشینی جایگزین قابل اعتماد و سازگار با محیط زیست برای زغال چوب سنتی است. طیف وسیعی از مزایای از جمله انرژی بالا، تمیزی و حفاظت از محیط زیست را ارائه می دهد. چه برای مصارف تجاری و چه شخصی، ذغال فشرده  ماشینی یک انتخاب عالی برای کسانی است که به دنبال کاهش ردپای کربن خود هستند و در عین حال از مزایای ذغال فشرده با خاک ذغال به عنوان منبع سوخت بهره مند می شوند.

یکی دیگر از مزایای ذغال فشرده  ماشینی میزان کم آب آن است که معمولاً کمتر از 5 درصد است. این بدان معنی است که می توان آن را به راحتی مشتعل کرد و شما مجبور نخواهید بود با زغال چوب مرطوب مبارزه کنید، که می تواند خسته کننده و وقت گیر باشد.
علاوه بر این، ذغال فشرده  ماشینی با استفاده از مواد طبیعی تولید می‌شود و فاقد هرگونه ماده شیمیایی است و آن را غیرسمی، عاری از بوهای عجیب و غریب و سازگار با محیط‌زیست می‌کند.

علاوه بر این، ذغال فشرده  ماشینی مزیت زمان سوختن طولانی را دارد. این بدان معناست که هنگامی که زغال را مشتعل می کنید، برای مدت طولانی به سوختن ادامه می دهد و به شما این امکان را می دهد که غذای خود را به درستی بپزید، بدون اینکه نگران تجدید مکرر زغال باشید.

ساختار اکسترودر خط تولید ذغال فشرده با خاک ذغال:

 بریکت ذغال فشرده با خاک ذغال ساز اکستروژن نوعی دستگاه بریکت است که از ساختار پیچ برای ساخت بریکت میله ای استفاده می کند. رایج ترین استفاده از این دستگاه برای زغال سنگ و زغال است، بنابراین ما معمولا آن را اکسترودر بریکت اکستروژن ذغال فشرده با خاک ذغال یا  اکسترودر بریکت زغال سنگ نیز می نامیم.

تولید ذغال فشرده با خاک ذغال
ساختار مهندسی دستگاه ذغال فشرده با خاک ذغال

مواد خام در قیف اکسترودر بریکت، سپس از درگاه تغذیه، با کمک یک پیچ دوار، از میان محفظه و در قالب برابر قالب حرکت می‌کند، که باعث می‌شود فشار و اصطکاک قابل توجهی به دلیل برش مواد می‌شود. بنابراین با افزایش دمای محیط و حرارت دادن مواد، آب و بایندر یکنواخت‌تر می‌شوند و ماده به حالت شبه قالبی نرم می‌رسد، سپس از طریق کنترل مخروط قالب، ذرات ماده بین فشرده‌سازی فشرده‌تر می‌شوند. سپس از طریق قالب قالب فشار داده می شود و در نهایت محصول خارج می شود.

رطوبت: 10 الا 5 درصد بهترین رطوبت برای بریکت سازی روی اکسترودر بریکت است. البته می‌توانید بریکت را با رطوبت دیگری درست کنید، اما معایبی هم دارد، با رطوبت کم، اصطکاک بیشتر می‌شود که خروجی بریکت را کندتر می‌کند، بریکت با رطوبت بالا نرم‌تر می‌شود و زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارد.

استفاده از قالب های اشکال مختلف ما می توانیم اشکال مختلفی از بریکت ها را تولید کنیم، قالب قالب به راحتی قابل تغییر است و با عمر طولانی، می توانید فقط از یک دستگاه برای تولید بریکت های مختلف برای رفع نیاز مشتریان خود استفاده کنید.

 

خاک ذغال پوست گردو و فندق درجه یک برای تولید ذغال فشرده

تولید ذغال فشرده درجه یک
دستگاه تولید ذغال فشرده با خاک ذغال

دستگاه بریکت ساز اکستروژن و دستگاه پرس بریکت غلتکی محبوب ترین دستگاه بریکت سازی در صنعت زغال سازی است. بنابراین چه زمانی باید اکسترودر بریکت را در ساخت یک کارخانه بزرگ ساخت بریکت زغال فشرده با خاک ذغال انتخاب کنید؟ مزایای اکسترودر بریکت به شرح زیر است:(خط تولید ذغال فشرده با خاک ذغال)

1- چگالی و استحکام بالا (استحکام برای بریکت تازه است)

بریکت ساز اکستروژن نوعی دستگاه بریکت پیچی است که فشار بالایی نسبت به دستگاه بریکت غلتکی ایجاد می کند، فشار رایج اکسترودر بریکت 35 مگاپاسکال است، اما در دستگاه بریکت غلتکی فشار فقط 20-30 مگاپاسکال است و دلیل دیگری برای این مزیت است. زمان بریکت کردن مواد است، مواد در اکسترودر بریکت بسیار طولانی‌تر می‌مانند (سرعت خروجی برای بریکت معمولاً 20-40 میلی‌متر بر ثانیه است) که باعث می‌شود بریکت متراکم شود.

2- نسبت کم نیاز چسب

همچنین از فشار بالاتر سود می برد. برای بریکت کردن به چسب کمتری نیاز خواهیم داشت. به عنوان مثال، زمانی که زغال سنگ را با اسید هیومیک به عنوان بایندر بریکت می کنیم، معمولاً باید 5 درصد را به عنوان بایندر در کارخانه بریکت غلتکی اضافه کنیم، اما در کارخانه اکسترودر بریکت فقط به 1.5 تا 3 درصد نیاز داریم.

3- اشکال مختلف

بریکت ساز اکستروژن، بریکت را با شکل روب می سازد که شکلی بسیار متفاوت از شکل های توپی دستگاه بریکت غلتکی دارد. این برای فروش بریکت عمرانی نیز بسیار مهم است.

4- رطوبت کم بعد از بریکت

از آنجایی که فشار و اصطکاک بالا بین مواد خام و دستگاه، حرارت زیادی روی فرآیند بریکت وارد می‌شود، دما باعث می‌شود رطوبت بریکت 2 تا 3 درصد پس از بریکت کردن کاهش یابد.

5- نیاز به فضای کوچک

بریکت ساز اکستروژن بسیار کوچکتر از دستگاه بریکت غلتکی است. که به شما کمک می کند تا فضای زیادی را ذخیره کنید.

6-آسان برای کار و استفاده

رطوبت مواد اولیه بریکت ساز اکستروژن با دستگاه بریکت غلتکی چندان سخت نیست، می توانید بریکت را با دامنه رطوبت بالا بسازید، اما برای ساختن بریکت با کیفیت بهتر است که مناسب ترین رطوبت را برای آن بیابید. 

شرکت ماشین سازی  بهنام مددی  یک شرکت متخصص در تولید بریکت چوب ذغال فشرده با خاک ذغال  متوسط ​​و بالا، ذغال سنگ آهسته ، ذغال چوب سریع، با بیش از   ده سال مدیریت  سازمانی و تجربه غنی حرفه ای، با مرکز تحقیق و توسعه محصول مستقل و یک تیم عالی از طراحان، که وقف تحقیق و توسعه محصولات با کیفیت بالا و قیمت متوسط ​​هستند. ما دائماً فناوری مدیریت خود را بهبود می‌دهیم و منابعی را برای رفع نیازهای مشتریان با محصولات و خدمات بین‌المللی توسعه می‌دهیم. بهره برداری و گسترش گروه، روند اجتناب ناپذیر رشد و بلوغ مستمر شرکت ما است. ما راضی خواهیم بود که در صورت دریافت مشخصات دقیق، یک نقل قول به شما بدهیم. ما به طور فعال کسب‌وکارها و مدل‌های توسعه جدید را بررسی و پرورش می‌دهیم تا یک پلتفرم تجاری گسترده‌تر را تشکیل دهیم.

نحوه روشن کردن ذغال فشرده با خاک ذغال پوسته نارگیل:
ذغال فشرده قلیان پوسته نارگیل که معمولاً به آن ذغال فشرده قلیان طبیعی نیز گفته می شود، از پوسته نارگیل فشرده ساخته می شود. اینها یک انتخاب سنتی برای قلیان‌کش‌ها هستند و برای قلیان‌خانه‌ها و سیگاری‌های باتجربه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

زغال‌های پوسته نارگیل نسبت به زغال‌های سبک سریع روشن می‌شوند، اما طعم شیمیایی به دود نمی‌دهند. آنها همچنین با شدت کمتری می سوزند، که می تواند از سوزاندن قلیان و دود شدید جلوگیری کند.

با این حال، ذغال‌های قلیان پوسته نارگیل در مقایسه با ذغال‌های سبک سریع نیاز به فرآیند روشنایی شدیدتری دارند. می توانید روی یک فندک قلیان سرمایه گذاری کنید یا اگر اجاق گاز دارید، می توانید از شعله آن برای روشن کردن زغال های خود نیز استفاده کنید.

در تلاش برای خوشحال کردن مشتریان خود در هر زمان، ما همیشه می خواهیم از انتظارات آنها فراتر رفته و به طور مداوم زغال قلیان 35 میلی متری با حفره، زغال قلیان و خدماتی را ارائه دهیم که ارزش پول را ارائه می دهد. من همچنین صمیمانه امیدوارم که مشتریان جدید و قدیمی برای مذاکره تجاری به شرکت ما بیایند. ما به طور فعال پایه ای محکم برای مرحله بعدی توسعه سریع و تعمیق بیشتر ارتقاء برند ایجاد می کنیم.

مواد خام در قیف اکسترودر بریکت، سپس از درگاه تغذیه، با کمک یک پیچ دوار، از میان بشکه و در قالب برابر قالب حرکت می‌کند، که باعث می‌شود فشاریان و اصطکاک قابل توجهی به دلیل برش مواد می‌شود.
خط تولید ذغال فشرده با خاک ذغال
خط تولید ذغال فشرده با خاک ذغال
استفاده از دستگاه تولید ذغال فشرده
استفاده از خاک ذغال کربن شده فندق و گردو برای تولید ذغال فشرده
خط تولید ذغال فشرده با خاک ذغال

 

دستگاه تولید زغال فشرده از خاک اره

http://www.blackcoal.ir

https://www.aparat.com/v/3Osvr

http://www.companymadadi.ir