خط تولید زغال فشرده از خاک اره

ذغال فشرده تولید شده به روش تولید زغال از خاک اره

خط تولید زغال فشرده از خاک اره:

خط تولید زغال فشرده از خاک اره یک روش تولید زغال فشرده می باشد که در این روش تولید زغال فشرده 80 درصد متریال خاک اره می باشد،10درصد متریال خاک زغال و 10 درصد متریال متریال سلولوزی  از قبیل پوست گردو،پوست پسته،پوست فندق می باشد.

مکانیسم زغال فشرده در مقابل زغال سنتی:
زغال فشرده از خاک اره در زندگی ما بسیار رایج است  زغال برای منزل، هتل و رستوران و غیره. اگر می خواهید در صنعت تولید زغال فشرده سرمایه گذاری کنید، باید از نحوه ساخت بریکت های زغال و نوع تجهیزات آن آگاه باشید. 

تولید زغال فشرده از متریال خاک اره

خاک اره متریال صلی تولید زغال فشرده

کاربردهای زغال فشرده بریکت:
زغال فشرده از خاک اره دارای مزایای چگالی بالا، حجم کم، قابلیت اشتعال خوب، بدون دود، غیر سمی و غیره است. در منطقه صنعتی، این ماده خام جایگزین زغال سنگ یا نفت سنگین است.

متریال خط تولید زغال فشرده از خاک اره :
بسیاری از مواد مناسب برای ساخت زغال فشرده از خاک اره با خرد کردن  کنده های چوب در دسترس باشند، برای ساخت مستقیم بریکت زغال فشرده بسیار مناسب هستند. اما از آنجایی که منابع جنگلی محدود است . همچنین این هزینه را افزایش می دهد، بنابراین ضایعات چوب، شاخه ها، خاک اره، زباله های کشاورزی بیشتر به مواد خام جایگزین تبدیل می شوند. اما این مواد قبل از تبدیل شدن به بریکت زغال نیاز به فرآیند خاصی دارند.

فرآیند خط تولید زغال فشرده  بریکت:

 خرد کردن مواد به دانه های کمتر از 10 میلی متر در زیر دستگاه خرد کن چوب، شاخه، نی، ضایعات کشاورزی وجود دارد. گرانول ها  خاک اره را خشک کنید تا رطوبت بین 8 تا 12 درصد کاهش یابد، این فرآیند نیاز به توجه ویژه دارد.

استفاده از دو نوع خشکن را پیشنهاد می کنیم خشکن جریان هوا و خشکن جرخشی یا دروار مورد استفاده قرار میگیرد.

خشکن دوار و خشکن جریان هوا
نوع خشکن جریان هوا

اصل کار دستگاه بریکت خاک اره:
بریکت کردن فرآیندی است که زیست توده تحت فشار و دمای بالا فشرده می شود. این دستگاه از یک پیچ بزرگ برای خرد کردن بیومس به شکل بریکت هایی استفاده می کند که ترکیب یکنواختی دارند. خود پیوند زیست توده برای تشکیل یک بریکت شامل جریان ترموپلاستیک زیست توده است. محتوای لیگنین که به طور طبیعی در زیست توده وجود دارد، تحت فشار و دمای بالا آزاد می شود. لیگنین به‌عنوان چسب در فرآیند بریکت‌سازی عمل می‌کند، بنابراین با اتصال، بیومس را فشرده می‌کند تا به بریکت‌های با چگالی بالا تبدیل شود. در طول این فرآیند، نیازی به استفاده از چسب نیست. بنابراین بریکت خروجی نوعی سوخت پاک و سبز است که برای استفاده در کوره ها، دیگ های بخار و آتش های باز ایده آل است. 

روش تولید بریکت خام
روش تولید بریکت خام از خاک اره

بریکت پرس ما از نوع پیچی است، بریکت های استوانه ای را با سوراخ از مرکز سیلندر تولید می کند. بریکت های تولید شده توسط پرس پیچی به راحتی قابل جابجایی و انباشته شدن هستند و نسبت به آنهایی که با استفاده از پرس و قالب تولید می شوند دارای مزایایی هستند. در حالی که بریکت‌های تولید شده توسط پرس پیستونی کاملاً جامد هستند، از طرف دیگر بریکت‌های پرس پیچ دارای یک سوراخ متحدالمرکز هستند که به دلیل مساحت خاص بزرگ‌تر ویژگی‌های احتراق بهتری را ارائه می‌دهد. بریکت های پرس پیچ نیز همگن هستند و به راحتی از هم نمی پاشند. با داشتن نرخ احتراق بالا، می توانند جایگزین زغال سنگ در بیشتر کاربردها و در دیگهای بخار شوند.

تولید بریکت برای تولید زغال فشرده

تولید بریکت زغال

ویژگی های دستگاه بریکت سازی :
دستگاه بریکت زغال چوب ما دارای سیستم کنترل دمای خودکار است، برای تولید چوب با چگالی بالا یا بریکت زغال چوب به عنوان سوخت زیستی طراحی شده است.
عمر طولانی قطعه ماردون:
دستگاه ما از مواد بادوام (فولاد آلیاژی با سختی بالا) برای ساخت شفت استفاده می کند. ما از فرآیند متفاوتی نسبت به آنچه که معمولاً برای ساخت شفت پیچ استفاده می شود استفاده می کنیم. ماردون با یک ماشین فرز ساخته می شود که تضمین می کند که فاصله بین هر پیچ یکسان است و زاویه هر پیچ یکسان است.

سیستم روانکاری:
جعبه دنده مجهز به سیستم روانکاری است. علاوه بر این، برای روغن کاری مناسب جعبه دنده، دستگاه بریکت ما با عملکرد اگزوز طراحی شده است که می تواند به حفظ فشار هوای ثابت کمک کند.

سیستم برش خودکار:
این یک قطعه ساده از تجهیزات است که از دو صفحه فولادی تشکیل شده است. (لطفاً تصویر را ببینید)، و بریکت ها را می توان به طور خودکار در طول های یکنواخت برش داد.

علاوه بر این، یک ویژگی جذاب در قیف شکل‌دهی این است که یک صفحه متحرک در قسمت پایین اضافه کردیم. این دو عملکرد دارد، یکی اینکه می توانید آن را به راحتی تمیز کنید. مورد دیگر این است که می توانید مواد ورودی را هنگامی که گیر کرده است تخلیه کنید.

تولید بریکت زغال فشرده در هر ساعت 250 الا 350 کیلوگرم

http://www.companymadadi.ir

https://www.aparat.com/v/LsIF4