دستگاه تولید ذغال فشرده از خاک ذغال

دستگاه تولید ذغال فشرده از خاک ذغال:

دستگاه تولید ذغال فشرده از خاک ذغال  به تجهیزات فشرده سازی پودر ذغال چوب یا گرد و غبار ذغال سنگ به بلوک های شکل های مختلف اشاره دارد. با توجه به اصول مختلف بریکت سازی و اشکال بریکت آنها را به 4 نوع اکسترودر بریکت ذغال قالبی، دستگاه ذغال فشرده حبه ای یا مکعبی ، دستگاه پرس ذغال قلیان استوانهای  و دستگاه بریکت زغال  لانه زنبوری تقسیم می کنیم.

کاربرد دستگاه بریکت زغال:
دستگاه بریکت زغال فشرده یا زغال سنگ به طور گسترده ای در صنایع شیمیایی، ذوب، گاز، سرامیک، نیروگاه حرارتی، کارخانه کود آمونیاک و سایر صنایع استفاده می شود. 

دستگاه تولید بریکت ذغال فشرده  عمدتاً مواد زغال سنگ پودر شده را که توسط سنگ شکن زغال سنگ خرد شده و توسط دستگاه آسیاب چرخ به هم زده شده است را به یک نوار زغال سنگ به شکل خاصی فشرده می کند.

قالب های مختلفی در خروجی دستگاه بریکت ذغال فشرده وجود دارد که با توجه به نیازهای خاص می توان آنها را به دلخواه تغییر داد و برای بارگیری و تخلیه بسیار راحت است.

تولید ذغال فشرده به روش خاک ذغال
تولید ذغال فشرده حبه ای از خاک ذغال

دستگاه اکسترود ذغال فشرده را می توان برای فشار دادن قالب های مختلف بریکت با جایگزینی قالب های همسان استفاده کرد. مشتریان می توانند یک دستگاه کامل با انواع قالب ها خریداری کنند، سپس دستگاه می تواند چند منظوره باشد و مشتریان می توانند سرمایه خود را ذخیره کنند.

ما همچنین می‌توانیم انواع دیگری از دستگاه‌های بریکت زغال را ارائه دهیم که می‌توانند بریکت‌های زغال لانه زنبوری یا زغال‌سنگ، بریکت‌های زغالی قلیان یا قلیان مکعبی یا گرد و بریکت‌های زغالی bbq را تولید کنند. این دستگاه بریکت زغالی تجاری اغلب در کارخانه های فرآوری زغال چوب در اندازه های مختلف برای تولید محصولات زغالی با مشخصات مختلف مانند زغال باربیکیو و زغال قلیان استفاده می شود.

یکی از روش های تولید ذغال مرغوب از خاک ذغال
تولید ذغال قالبی از خاک ذغال

ویژگی های اصلی دستگاه تولید بریکت زغالی:
شکل آلو، شکل مثلث، شکل چهار ضلعی، شکل الماس و سایر سبک های قالب ماشین بریکت زغال سنگ وجود دارد که می تواند با توجه به نیاز مشتری سفارشی شود.

غالب دستگاه اکسترودر خاک زغال
قالب های تولید زغال فشرده از دستگاه تولید زغال فشرده از خاک زغال

لوازم جانبی اصلی دستگاه بریکت زغال سنگ ماردون است. ماردون از آلیاژی ساخته شده است که مقاوم در برابر سایش، بادوام، کارآمد و صرفه جویی در انرژی است و به طور گسترده استفاده می شود.
این تجهیزات در ساختار ساده، کارکرد ساده و اندازه کوچک هستند که باعث کاهش مساحت اشغال شده و صرفه جویی در سرمایه گذاری می شود.

فرآیند کار دستگاه بریکت زغال سنگ:
در واقع وظیفه اصلی دستگاه بریکت زغال فشرده ساختن بریکت از پودر کربن تحت نیروی فشردن معین است. با این حال، پودر کربن قبل از فشرده شدن باید بر این اساس پردازش شود.

به عنوان مثال، ما باید مقدار مشخصی از چسب را به پودر کربن اضافه کنیم و اطمینان حاصل کنیم که پودر کربن رطوبت خاصی را حفظ می کند. علاوه بر این، پس از ساخته شدن بریکت های زغال سنگ، هنوز باید آنها را با کمک دستگاه بریکت به بریکت هایی با طول یکنواخت برش دهیم.

به طور خلاصه، فرآیند کار دستگاه بریکت زغال چوب شامل خرد کردن زغال چوب، آسیاب پودر زغال چوب، مخلوط کردن بایندر، اکسترود کردن بریکت زغال، برش بریکت و غیره است.

عوامل موثر بر عمر مفید دستگاه بریکت زغال فشرده:
برخی از کاربران معمولاً هنگام استفاده از ماشین آلات تولید بریکت زغال فشرده به رعایت دستورالعمل های عملیاتی صحیح توجه نمی کنند. نتیجه این امر این است که بریکت ها اثرات قالب گیری ضعیف و خروجی کم دارند. همچنین می تواند باعث خرابی دستگاه اکسترودر بریکت شود.

بنابراین، عامل اصلی موثر بر عمر دستگاه بریکت ذغال فشرده این است که آیا کاربر می تواند دستگاه را به درستی کار کند یا خیر. کارخانه ما معمولاً دستورالعمل‌های عملیاتی دقیق برای ماشین‌های بریکت زغالی و فیلم‌های دستورالعمل عملکرد صحیح را برای مشتریان ارسال می‌کند تا به مشتریان کمک کند تا سریعاً بر روش استفاده از دستگاه‌های بریکت تسلط یابند.

زغال فشرده با خاک زغال
روش تولید زغال فشرده با خاک زغال

عوامل موثر بر تشکیل بریکت های زغال:
در فرآیند تولید بریکت ذغال، عواملی وجود دارد که بر اثر قالب گیری بریکت ها تأثیر می گذارد و کاربران باید در استفاده از آنها به آنها توجه کنند. اولین مورد اضافه کردن چسب است. نسبت بایندر اضافه شده باید به شدت کنترل شود.

ثانیاً لازم است از ظرافت پودر کربن اطمینان حاصل شود. اگر ذرات پودر کربن یا پودر زغال سنگ بیش از حد بزرگ باشد، سطح بریکت های تولید شده ناهموار خواهد بود.

علاوه بر این، رطوبت خشک پودر کربن نیز باید کنترل شود. اگر مقدار آب پودر زغال چوب خیلی کم باشد، راندمان تولید بریکت کند می شود و به راحتی تشکیل نمی شود.

روش تولید ذغال فشرده از خاک ذغال و تولید ذغال فشرده قالبی درجه یک

تولید ذغال قالبی از خاک ذغال     

https://www.aparat.com/v/3Osvr

https://companymadadi.ir/

دستگاه تولید زغال فشرده