کوره صنعتی زغال لیمو

فناوری کوره صنعتی زغال لیمو

کوره صنعتی زغال لیمو:

کوره صنعتی زغال لیمو نوعی کوره کربنیزاسیون زیست توده است که برای کربن کردن مواد زیست توده مانند شاخه ها، بلوک های چوبی، بامبو، بلوک های پوسته نارگیل، قطعات ضایعات در کارخانه های مبلمان و غیره استفاده می شود. ابتدا با چوب خرد کن یا چوب شکن، و بعد از تبدیل شدن به چوب های بیولوژیکی چوب با دستگاه بریکت خاک اره کربنیزه می شود.

کوره صنعتی زغال لیمو و انواع دیگر کوره های کربنیزاسیون مانند کوره های کربنیزاسیون پیوسته و کوره های کربنیزاسیون عمودی از تجهیزات مهم برای تولید زغال هستند. کارخانه های فرآوری زغال سنگ می توانند دستگاه کربنیزاسیون خود را با توجه به مواد اولیه و خروجی خود انتخاب کنند.

اصتلاح زغال لیمو در بازار فروش:

چوب های سخت مانند چوب پرتغال،چوب لیمو،چوب نارنج،چوب شمشاد،و دیگر چوب هایی که در رنج چوب های سخت دسته بندی میشوند را اگر به طور منظم برش دهید و داخل کوره صنعتی بگذارید و فرایند زغال شدن انجام گردد به این نوع زغال ها در بازار فروش بع زغال لیمو موصوف هستند و بیشتر جنبه مصارف قلیانی رادارند.

ویژگی های کوره کربنیزاسیون افقی:
1. عایق بندی جهت جلوگیری از پرتی حرارت با مواد عایق مجهز شده است
مشعل کوره صنعتی زغال لیمو کربنیزاسیون بایک فرآیند تولید افقی با ساختار دو لایه داخل را اتخاذ می کند. یک ماده عایق سبک وزن با دمای بالا در وسط لایه داخلی وجود دارد که همیشه می تواند دمای کوره را از بین نبرد.

2. کوره کربنیزاسیون افقی آب بندی خوبی دارد
درب کوره با پشم سنگ با دمای بالا از بسته بندی دیگ آب بندی می شود، هیچ هوایی وارد نمی شود و نرخ خروجی زغال چوب بسیار بالاتر از کوره کربنیزاسیون معمولی است.

3. کوره زغال چوب زیست توده چوب سخت باعث صرفه جویی در سوخت می شود
در طول کربن سازی مواد، مقدار زیادی گاز قابل احتراق زرد روشن تولید خواهد شد. این گازها را می توان از طریق لوله های اجاق گازهای کربنیزه برای احتراق و گرمایش ثانویه به منطقه احتراق کوره کربنیزاسیون منحرف کرد که سازگارتر با محیط زیست است و باعث صرفه جویی در سوخت می شود.

4. تغذیه و تخلیه راحت
کوره کربونیزاسیون افقی مجهز به ریل و گاری می باشد که می تواند از فضای موجود در کوره استفاده کامل کند که استفاده از آن راحت تر است و از شدت کار کارگران می کاهد.

دستورالعمل عملکرد دستگاه افقی زغال سازی:
ابتدا یک قطعه زمین مسطح پیدا کنید و دستگاه کوره صنعتی زغال  سازی افقی را قرار دهید. درب کوره را باز کنید و مواد اولیه ای که نیاز به کربن سازی دارند را داخل آن بریزید. کوره را تا حد امکان پر کنید. در مرحله بعد از چوب برای روشن کردن آتش استفاده کنید. هنگامی که دما سنج در کوره زغال چوب سخت به 400 درجه افزایش می یابد، سیستم کنترل دیجیتال کوره صنعتی را خاموش می کند. گاز قابل احتراق، گاز پس از عبور از خط لوله به طور خود به خود مشتعل می شود. پس از 5 ساعت از فرآیند کربن سازی، گاز قابل احتراق داخلی به تدریج مصرف می شود و شعله در این زمان کوچکتر و کوچکتر می شود. همزمان با اطفاء حریق، کربونیزاسیون کامل می شود.

پس از آن، کوره کربنیزاسیون را نمی توان پس از سرد شدن مستقیما باز کرد، زیرا دمای مواد اولیه کربنیزاسیون در کوره صنعتی زغال لیموبسیار زیاد است و به راحتی خود به خود مشتعل شده و خطر ایجاد می کند.
پردازش بیشتر محصول کوره کربن افقی:
پس از کربن کردن مواد اولیه مختلف، بسیاری از مشتریان فرآوری بیشتر زغال چوب را انتخاب می کنند. به عنوان مثال ابتدا زغال را پودر کرده و به پودر زغال ریز تبدیل کنید، یک بایندر اضافه کنید و یکنواخت هم بزنید، سپس با دستگاه های حرفه ای توپ های زغالی باربیکیو یا زغال قلیان درست کنید.

کوره صنعتی تولید ذغال لیمو
کوره صنعتی زغال لیمو
کوره صنعتی تولید زغال لیمو
کوره صنعتی زغال لیمو
کوره صنعتی زغال لیمو

کوره صنعتی زغال

https://www.aparat.com/v/fbgq3sz

https://blackcoal.ir/

http://www.companymadadi.ir