کوره صنعتی زغال چوب

کوره صنعتی بدون دود زغال چوب

کوره صنعتی زغال چوب:

کوره صنعتی زغال چوب افقی تجهیزات کربن سازی برای کربن سازی زغال های مختلف است. این نوع دیگری از دستگاه زغال‌سازی از نوع جریان هوا است که نه تنها می‌تواند تراشه‌های چوب، شاخه‌ها، بامبو، پوسته نارگیل و کنده‌های چوب را زغال می  کند، بلکه می‌تواند بریکت‌های زیست توده مانند بریکت‌های خاک اره پوست پسته،پوست گردو،پوست فندق و کلیه گیهان خشک کشاورزی  را نیز کربن کند.

ساختار اصلی کوره صنعتی زغال چوب شامل یک پوسته بیرونی، یک آستر داخلی، کندانسور تسویه و دود است. تجهیزات تصفیه گاز و … این دستگاه  به دلیل خروجی زیاد و کارکرد ساده از محبوبیت بالایی در بین پردازنده های ذغال برخوردار است.

اصل کار کوره صنعتی زغال چوب افقی:
کوره صنعتی زغال چوب می‌تواند از گازهای قابل احتراق مانند مونوکسید کربن، متان، هیدروژن و غیره که در اثر احتراق ناقص مواد خام زیست‌توده در طول فرآیند کربن‌سازی تولید می‌شود، استفاده کند و ناخالصی‌هایی مانند قیر چوب و اسید استیک چوب را از طریق گاز دودکش جدا کند. دستگاه جداسازی برای به دست آوردن گاز قابل احتراق خالص به کار برده می شود.

سپس این گازهای قابل احتراق برای احتراق کامل از طریق فن پیش نویس القایی وارد مشعل خود مجهز دستگاه می شوند و سیلندر کوره کربنیزاسیون جریان هوا افقی را گرم می کنند (دمای هوا معمولاً در حدود 600 درجه سانتیگراد کنترل می شود). هنگامی که تا دمای مشخصی گرم می شود، می توان آن را برای کربن سازی تغذیه کرد.

ساختار اصلی کوره صنعتی زغال چوب:
اگرچه دستگاه افقی زغال‌سازی ساختار ساده‌ای دارد، اما فرآیند ساخت آن بسیار پیچیده است و شامل اجزای بسیاری مانند سیستم گازی‌سازی، سیستم تصفیه گاز دودکش، سیستم کربن‌سازی، سیستم کنترل، سیستم احتراق و سیستم قدرت می‌باشد.

1-سیستم گازرسانی (شامل کوره گازرسانی، مخزن گاز قابل احتراق)؛
2-سیستم تصفیه گاز دودکش (شامل برج اسپری تصفیه، برج تراکم، برج تبادل حرارت، جداکننده قطران)؛
3-سیستم کربنیزاسیون (شامل میزبان درام، فیدر، نوار نقاله زغال چوب، خنک کننده محصول نهایی)؛
4-سیستم کنترل (شامل: کابینت کنترل)؛
5-سیستم احتراق (از جمله خط لوله گاز، اجاق گاز)؛
6-سیستم قدرت (شامل سیستم قدرت موتور اصلی، فن تبدیل فرکانس).

کاربردهای کوره صنعتی زغال چوب :
کوره صنعتی زغال افقی دو انواع دیگر کوره های کربنیزاسیون مانند کوره های کربنیزاسیون پیوسته، کوره های کربنیزاسیون جریان هوا عمودی و کوره های کربنیزاسیون خودبخودی احتراق، تجهیزات مهم برای تولید زغال هستند.

بنابراین، تولید کنندگان زغال چوب و کارخانه های فرآوری زغال باید ماشین آلات کربنیزاسیون خود را با توجه به نیازهای واقعی تولید خود انتخاب کنند.

خاک اره، بامبو خشک، تراشه های چوب، شاخه ها، قطعات کنده درخت، پوسته نارگیل، پوسته خرما، نی، ساقه جوت، پوسته بادام زمینی، دانه های تقطیر و غیره همگی می توانند برای کربن سازی استفاده شوند.

علاوه بر این، بریکت های خاک اره  پردازش شده توسط دستگاه بریکت خاک اره نیز می توانند با این دستگاه کربنیزه شوند.

فرآیند کربن سازی کوره صنعتی زغال چوب :
ابتدا مقاطع و شاخه های کنده درخت به طور منظم در قاب آهنی قرار می گیرند و سپس قاب آهنی از طریق مسیر نوار نقاله به داخل حفره کوره کوره کربنیزاسیون رانده می شود. اگر مواد اولیه پوسته نارگیل و شاخه های شکسته باشد، می توان آنها را مستقیماً به بشکه کوره کوره کربنیزاسیون اضافه کرد.

سپس درب کوره زغال چوب افقی جریان هوا را ببندید و از گل یا پنبه عایق برای بستن شکاف نزدیک درپوش استفاده کنید.

سپس کوره گازی سازی برای احتراق سوخت در درگاه احتراق در پایین کوره کربنیزاسیون استفاده می شود تا به طور کامل بسوزد. سپس دمای کوره کربنیزاسیون و تولید گاز قابل احتراق را مشاهده کنید.

هنگامی که دمای دماسنج کوره کربنیزاسیون به حدود 400 درجه سانتیگراد رسید، کوره گازسازی باید خاموش شود و گاز قابل احتراق تولید شده در کوره کربنیزاسیون برای احتراق سیکلی استفاده شود.

ظرفیت کوره زغال چوب:
کوره کربنیزاسیون جریان هوا افقی تولید شده توسط کارخانه ما عمدتاً از سه مدل SL-1300، SL-1500 و SL-1900 تشکیل شده است.

خروجی این سه مدل دستگاه زغال سازی افقی از ساعت 12 تا 14 به ترتیب 900-1200 کیلوگرم، 1500-2000 کیلوگرم، 2500-3000 کیلوگرم است.

همچنین قیمت انواع کوره افقی زغال چوب متفاوت است و مشتریان می توانند با توجه به نیاز تولیدی خود انتخاب کنند.

روش تولید زغال چوب با کوره صنعتی مجهز زغال چوب به کندانسور حذف دود
کوره صنعتی زغال چوب و تولید زغال لیمو

کوره صنعتی زغال

http://www.blackcoal.ir

http://www.companymadadi.ir