کوره صنعتی زغال

کوره صنعتی زغال

1-کوره صنعتی زغال چوب:

طراحی کوره صنعتی  باید طوری باشد که کوره صنعتی زغال بتواند زغال لیمو و زغال کبابی و زغال سفیدرابستگی به نوع جنس چوب بتواند فراید کربونیزاسیون را انجام دهد.

کوره صنعتی باید طوری ساخته شود که بتواند دمای بالای 500 درجه سلسوس را به راحتی تحمل کند،یعنی آلیاژ ورق کوره صنعتی باید مقاوم در یرابر حرارت بالا باشد .به عنوان مثال باید از ورق هایی از قبیل استیل نمره 304 یا 306 و 310 استفاده شود.

کوره صنعتی  باید مجهز به سیستم کندانسورآبخک یا هوا خنک باشد.به منظور تخلیه سرکه چوب و ذخیره سرکه چوب در مخزن و جلوگیری از آلایندگی های زیست محیطی یعنی بدون دود و گاز خروجی باشد این توسط سیستم کندانسور انجام میشود.

کوره صنعتی باید دارای سیستم دیجیتارل هوشمند باشد تا فرایند کربونیزاسیون تحت حرارت غیر مستقیم به آرامی از طریق سیستم دیجیتال انجام شود.و اطلاعات و برنامه زغال سازی در اختیار اپراتور دستگاه باشد و دستگاه تحت کنترل اپراتور باشد.

کوره صنعتی  طوری باید ساخته شود که بتواند زغال لیمو و زغال کبابی از چوب و زغال خاص سفید از چوب و زغال فشرده از بریکت را بتواند زغال کند با درصد خلوص 99درصد الا 100 درصد کامل تحت دمای بالا انجام دهد.

در هنگام زغال سازی توجه داشته باشد که پیچ های درب ورودی کوره صنعتی را محکم بسته باشید تا اینکه درب کوره صنعتی زغال کاملا بسته شده و مانع ورود اکسیژنبه محفظه خلع شود،و از بسته بودن و محکم بودندن کندانسور بالای کوره اطمینان داشته باشد.

توجه داشته باشد که برتی اینکه شما بتوانید زغال با کیفیت را داخل کوره صنعتی کربن کنید باید برنامه منظم دمایی آن را در سیستم دیجیتا کوره صنعتی طبق روش آموزش داده شده کارخانه سازنده درج کنیید تا فرایند دما دهی به صورت پله پله تحت زمان تعیین شده به آرمای تا دمای بالا انتقال داده شود.

کوره صنعتی زغال
کوره صنعتی زغال استوانه ای

2- کوره صنعتی زغال فشرده:

کوره صنعتی باید سه الا چهار جداره ساخته سود تا هم توان نحمل دمای بالا را داشته باشد و توان این را داشته باشد که اتلاف حرارت را نداشته باشد.کوره صنعتی باید مجهز به کندانسور و سیستم دیجیتال برای راختی کار باشد .

بریکت زغال غالبی از خاک اره اکسترود:در سیستم تولید زغال فشرده از خاک اره با درصد خلوص 80 درصد با درصد رطوبت 7الا10 درصد  و 10درصد مواد سلولوزی مانند پوست گردو،پوست پسته ،پوست فندق و…. و 10 درصد خاک زغال در میکسر مخلوط شده و وارد دستگاه اکسترودر شده و بعداز غالبگیری در سیلندر دستگاه اکسترودر تحت دمای 250تا450 درجه سلسوس و شیره خاک اره یا به اصتلاح علمی لیگونین چوب  و تحت فشار بالا تولید میشود ،ودر اندازه 100cm الا70cm برش داده میشود و جهت فرایند پخت زغال یا کربونیزاسیون داخل کوره صنعتی  گذاشته میشود تا در فرایندزغال سازی در مدت زمان 24 الا 30 ساعت زمان انجام می گردد.

بریکت تولید شده از دستگاه اکسترودر را در داخل قفسه کوره صنعتی  چیدمان کنیید ،و اجازه دهید دمای داخل کوره صنعتی که تحت خلع هست و در نبود اکسیژن فرایند کربونیزاسیون انجام میشود تبدیل به کربن خالص شود.

توجه داشته باشید که برای اینکه قطان کشی کامل انجام کردد،باید دمای کوره صنعتی بالای 500 درجه سلسیوس ادامه دهید.توجه داشته باشد که در مرحله شروع به کار و راه اندازی کوره صنعتی تا دمای 170 درجه سلسوس مرحله بخارگیری انجام میشود و بخار جدا شده در مخزن کندانسور کوره صنعتی زغال ذخیره میشود .

بعداز دمای 170 درجه سانتی گراد  تا دمای 220 سانتی گراد گاز زدایی اولیه انجام می گردد و بنام شرکه چوب در مخزن ذخیره میشود .

توجه داشته باشید که تا این مرحله دمایی سرکه استحصال شده اسیدی می باشد و خاصیت هایی از قبیل سموم دفع افات نباتی دارد و برای محیط زیست خطراتی از قبیل  گیاهان و هم جانوران و خاک حاصلخیزمراتع را دارد.

در صورت ادامه فرایند تا دمای 220 درجه سلسوس تا دمای 350 درجه سلسوس باعث سختر شدن زغال غالبی در دمای بالا میشود و در دمای 250 درجه سلسیوس تا دمای 450 درجه سلسوس گاز زدایی ثانویه انجام میگردد که مرحله دوم فرایند سرکه استحصال شده اسیدی نیست و خاصیت احیاء کنندگی محیط زیست را داشته و از قبیل کود زراعی و در صنعت پزشکی استفاده میگردد .

ادامه فرایند در دمای 500 الا600 درجه سلسیوس قطران کشی کامل جهت درصد خلوص 100 درصدی انجام میگردد.تا زغالی که از داخل کوره صنعتی زغال  بر میدارید کاملا بدون بو ،بدون گاز ، یا به اصتلاح کامل سرگیجه نداشته باشد . در موقع استفاده انسانی این باعث میگردد که کیفت زغال تولید شده داخل کوره صنعتی زغال باعث گردیده که بازار زغال تولید شما کیفیت بالا و مشتری پسند باشد.

بریکت بعدار زغال شدن داخل کوره صنعتی زغال
بعداز دمای 400 درجه سانتی گراد و فرایند بریکت بعدار زغال شدن داخل کوره صنعتی 

3-نکات ایمنی کار با کوره صنعتی:

رعایت نکات ایمنی زیر حین کار با کوره صنعتی الزامی می باشد.

3-1-حین کار کار کوه صنعتی باید سیم زرد مشعل کوره صنعتی به بدنه ارت زمین  متصل باشد.

3-2-حین کار با کوره صنعتی باید تابلوبرق جدا از کوره صنعتی باشد تامواردی از قبیل اتصال بدنه یا موارد دیگر در حین بارندگی یا موارد جوی اتفاق نیوفتد.

3-3-توجه داشته باشید که رابط سیسم سنسور که پشت کوره صنعتی هست که وظیفه ارتباط دمایی با محفظه درونی خلع کوره صنعتی به درستی بسته شده و به درستی به تابلو برق انتقال داده شده است.

گارانتی و خدمات پس از فروش کوره صنعتی :

کلیه قطعات دست ساز کوره صنعتی  دارای یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.

اموزش چیدمان چوب برش داده شده
اموزش چیدمان چوب برش داده شده داخل کوره صنعتی زغال

لینک های مربوطه زغال:

دستگاه تولید زغال فشرده

https://www.aparat.com/v/LsIF4